TANRININ NEFESİ

Konu içeriği..

  Doğadan gelen sağlık ;OZONTERAPİ

 

  Ozon için Yunanca “Tanrının Nefesi” ismi verilmiştir. Şimşek ve yıldırımların oluştuğu fırtınalı havalardan sonra yüksek yerlerde ve deniz kenarında  taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz ozondur. Çok yüksek oksidasyon, etkili dezenfekte özelliği sayesinde dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır.Ozon gazı şebeke sularının dezenfeksiyonunda, endüstride, tekstilde de kullanılmaktadır. Tıpta kullanılan şekli ise medikal ozondur. (ozon –oksijen karışımı)

 

 Ozon, 3 oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir. İki atomlu atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Normal oksijenden daha güçlü olduğu için süper oksijen de denir; renksiz ve keskin kokuludur.

  Ozon (Tanrının nefesi) yaşamın kendisidir,bu  terapinin yaşamımız için gerekliliği  İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana bilinen bir tedavi olmasına rağmen  daha yeni anlaşılmaktadır. Avrupa’dan Latin Amerika’ya birçok ülkede rağbet gören tıbbi uygulamaların başındadır.Avrupada birçok klinikde günün stresini atma, rahat uyuma, kronik yorgunlukdan kurtulma, sigarayı bırakma tedavilerinin yanı sıra, alzemier, Parkinson gibi nörolojik ve  dermatolojik rahatsızlıklar için de kullanılmakdadır..Ozon terapi alternatif tıp değil, etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış etkili bir tedavi yöntemidir. Diabetin neden olduğu  organ harabiyetini minümuma indirir,insülin salınımını regüle eder, anti hiperlipidemik etkisi vardır. En önemli özelliği, hastaya ve hastalığa özgü olmak üzere vücuda farklı yollarla verilebilmesidir.

   Ozonterapi, ucuz ,pratik ve etkili bir metotdur. Kan yoluyla,kas içine, cilt altına ,eklem içi uygulamaların yanı sıra sauna keyfini yaşatan ozon kabin şekli de yaygın uygulamalardandır.

ANTİ-stress etkisi

  Oldukça eski bir tedavi şekli olmakla beraber her geçen gün farklı güzel etkileri bulunmaktadır. Ozon nöro-endokrin (sinir-hormon) sistem düzenleyicisidir . Stres hormonunu okside eder, mutluluk hormonu dediğimiz endorfini arttırması antidepresan etki yapmaktadır.İlk seansdan itibaren  ruhsal ve bedensel iyilik hali belirgin olarak hissedilmekte, yaşamdan keyif alma dediğimiz olgu gerçekleşmektedir.

Detoksifikasyon

Çeşitli nedenlere vücudumuza girmiş bulunan kimyasal ve biyolojik atıkların uzaklaştırılması, zararsız hale gelmesi ozon tedavisi ile sağlanabilir. Yediklerimiz, içtiklerimiz, ilaç olarak kullandıklarımızın yanında yaşayan canlı bir organizma olarak bedenimizde metabolizma artığı olarak oluşan toksin denilen maddelerin uzaklaştırılmasını, sağlığın kazanılmasını ve korunmasını sağlanır.

Anti-aging

Yaşlanma ve yaşlanmanın etkilerinin geri alınması, bedensel ve ruhsal anlamda daha sağlıklı, zinde olmak ozonun getirdiği yararlar arasındadır. Bu etki serbest radikallerin atılması, hormon sisteminin canlandırılması (reaktivasyon) ve hücrelerin, dolayısıyla genel sağlık halinin yeniden kazanılması ve sürdürülmesi yoluyla mümkün olmaktadır

Estetik

Ozon terapi metabolizma hızını arttırır, diyet ile birlikte mükemmel sonuç verir. Ayrıca özellikle ozonun içeriği olan yüksek enerjili oksijen sayesinde deri hücrelerinin canlanması, gençleşmesi yoluyla esneklik, gerginlik sağlanır ve sellülit sorunu giderilebilir. Ozon kabinde bir seansda  600 kalorilik enerji  harcanmaktadır.

Sigarayı bırakma tedavisi

 Gerek endorfini arttırması gerekse sağladığı detoksifikasyon ile yoksunluk sendromu ortadan kalkmaktadır. Böbreğin 24 saatde attığı toksini 20 dakikalık ozon kabin uygulamasında atabilmekteyiz. Vücutda nikotin yükü azaldıkça bağımlık azalmakta, sigarayı bırakma kolaylaşmaktadır.

Kendini iyi Hissetme

Ozon tedavisi gören insanların yaklaşık tamamının ifade ettiği olgudur. Yüksek enerjili oksijen, kişilerin kendilerini zinde ve sağlıklı hissetmelerini sağlamaktadır.

Bağışıklığın Güçlenmesi, Direncin Artması

Ar

Paylaş