Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt çevremizle olan ilişkilerimizin işteki performansımızın ayrıca moral eğrimizin yüksek olmasında çok önemli katkıları olacağı açıktır. Güzel sağlıklı görünen bir cilt, biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır.

Cilt bakımı; cildin dış etkenlere karşı savunma mekanizmasının güçlenmesi için temizlik, bakım ve koruma amaçlı yapılan işlemlerdir. Cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cilt bakımı 1-1,5 saat süren bir uygulamadır

Cildimiz genel sağlık durumumuzu yansıtan bir ayna gibidir. Çevre kirliliği, hormonlu gıdalar, yorgunluk, yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara, alkol, stres cildimiz üzerinde olumsuz etkiler yapmaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı cildin doğal dengesinin bozulup, nemini kaybetmesi, kuruması, kırışması ve zamanından önce yaşlanması kaçınılmazdır.

Bu olumsuz etkileri minimuma indirmek ve cilt yapısını korumak için düzenli cilt ve dekolte bakımına ihtiyaç vardır. Düzenli yapılan cilt ve dekolte bakımında; Cilt üzerindeki ölü deri tabakası temizlenir, gözenekler açılır, cilt komedonlardan arındırılır ve sivilce oluşumu engellenir.

Uygulanan cilt ve dekolte bakımında cilt tipi dışında bakım uygulanacak kişinin yaşı, hormonal durumu (Menopoz öncesi ve sonrası), ciltteki normal dışı oluşumlar (leke, sivilce ve sivilce izleri), kırışıklıklar dikkate alınarak bu problemlere yönelik kişiye özel bakım kürleri uygulanmalıdır.

Cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir yapılmalıdır